2 listopada 2006

Elektroniczne stoły

Philips prezentuje na swoich stronach ciekawy, eksperymentalny stół do gier o nazwie Entertaible. Jest to 32-calowy wyświetlacz LCD w specjalnej, płaskiej ramie przeznaczony do umieszczenia na stole lub innej powierzchni (np. na blacie barowym). Specjalna dotykowa powłoka oraz odpowiednie wersje gier zapewniają interakcję z grającymi.Pomysł ciekawy - rodzinne sesje gier planszowych będą teraz o wiele bardziej atrakcyjne, ale, ale ... jak tak dalej pójdzie, to w piłkarzyki też będziemy grać elektronicznie? Byłoby trochę trudno - ani przeklnąć, ani walnąć w stół, ani zakręcić z łomotem...

Przy okazji tego stołu chcę zwrócić uwagę na najbardziej wypasiony stól LCD, który pojawił się w kilku scenach świetnego skądinąd futurystycznego filmu The Island. Stół ten był używany przez dyrektora "ośrodka" jako interaktywne biurko. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć. Sposób interakcji użytkownika z komputerem był tam świetnie zrobiony.

Inne, prostsze, choć podobne w koncepcji urządzenie odporne na wandali produkuje firma mojego kolegi. Czujniki działające przez dowolną powierzchnię (np. pancerne szkło) dają efekt pracy z klawiaturą. Można wtedy pisać bloga na przykład przy stoliku w kawiarni, zalać stolik gorącą kawą, wywalić na to jajecznicę, potem zetrzeć szmatą (do sucha oczywiście) i pisać dalej.

Smacznego!

Brak komentarzy: