12 kwietnia 2007

Google we Wrocławiu

Google potwierdził wcześniejsze doniesienia Gazety Wyborczej dotyczące powstania kolejnego oddziału tej firmy - tym razem w moim rodzinnym Wrocławiu. Pierwsze doniesienia na ten temat były nieco alarmujące - z punktu widzenia firmy w której pracuję, wrocławskiego pracodawcy zatrudniającego wielu wybitnych inżynierów oprogramowania, wejście na rynek pracy takiego giganta (o dobrej renomie) oznacza zagrożenie. Oczywiście wyłącznie na rynku pracy.

Okazało się jednak, że we Wrocławiu powstaje kolejne "centrum analityczne" na potrzeby obsługi klientów AdSense z Polski i Niemiec. I choć obiecują "zatrudnienie setek pracowników" będzie to więc chyba bardziej konkurencja dla wrocławskiego centrum HP, gdyż Google poszukuje obecnie na stanowiska "Online Sales and Operations Manager" oraz "Online Sales and Operations Coordinator".

W sumie chyba będzie nawet lepiej dla nas, bo w końcu prestiż miasta rośnie, sporo młodych ludzi będzie przyjeżdżać, a co bardziej sensowni developerzy znajdą zatrudnienie ... u nas. Szukamy cały czas!

Jeśli masz więc głowę na karku, masę pomysłów, programujesz dobrze w VC++ i chciałbyś lub chciałabyś zobaczyć programy napisane przez siebie stojące w lśniących pudełkach na półkach w Empiku - przyjdź do nas ... na przykład na najbliższe Targi Pracy już we wtorek na PWr (budynek D20). Moja prezentacja połączona z konkursem z nagrodami już o godzinie 13:00 (wiem, wiem - to jawna reklama).

Może nie jest u nas aż tak czadowo, jak tutaj, ale stajemy na głowach aby InsERT był najatrakcyjniejszym miejscem pracy dla wrocławskich programistów.

Brak komentarzy: